Jak objednat víno, které jste si vybrali? Pošlete objednávku na shop@winepassion.cz nebo volejte 602 559 316.

Vinařství Monte Cicogna

Lombardie

Historie vinařství

Začátky rodinného vinařství se datují do roku 1908, kdy zakladatel Pietro Materossi začal vysazovat nedaleko Lago di Garda první vinice. V současnosti ve vinařství působí už čtvrtá generace. Kromě Ryzlinku rýnského a Lugany se vinařství specializuje na pěstování v těchto končinách exotického Sangiovese, Barbery a lokálních odrůd ze kterých vyrábí skvělá červená cuvée.

Jak jsme se poznali?

Osudovou pro naši spolupráci se stala výstava v Meranu 2022, kde jsem měl možnost ochutnat část sortimentu vinařství. Nenašel jsem ani jedno víno, které by mi nesedělo. Poté, co jsme pak následně ohodnotili sortiment vinařství s naší komisí jsem usoudil, že vína od Monte Cicogna nesmí v naší nabídce chybět.

Rubinere del Don Lisander 2018

Monte Cicogna, Lombardie

343 Kč bez DPH / 415 Kč s DPH

Toto víno rubínové barvy je cuvée čtyř odrůd. Kromě nejvíce zastoupené odrůdy Groppello Gentile v něm najdeme také Barberu i Sangiovese. Víno fermentuje v nerezových nádobách a následně pak zraje 12 měsíců Ve velkých, 20 hektolitrových sudech. Ve vůni můžeme objevit fialky a lesní plody jako borůvky a maliny. V chuti je víno plné, hebké, kulaté a svěží , s lehkou mandlovou dochutí v závěru. Obsah alkoholu: 14,5%

Více »

Riesling Vasca 59

Monte Cicogna, Lombardie

343 Kč bez DPH / 415 Kč s DPH

Název vína pochází z čísla tanku, ve kterém pravidelně zraje, Víno má světle žlutou barvu s nazelenalými odlesky. Ve vůni je herbální a ovocné s citrusovými tóny. Chuť je svěží, s pěknou mineralitou a dobrou kyselinkou, která vybízí k dalšímu doušku. Zráním v lahvi se víno krásně vyvíjí. Obsah alkoholu: 13%

Více »

Lugana Santa Caterina DOC

Monte Cicogna, Lombardie

377 Kč bez DPH / 456 Kč s DPH

Tato lugana pochází z vinic obce Desenzano del Garda. Má zářivě žlutou barvu s nazelenalými odlesky. Ve vůni je ovocné, komplexní a svěží. V ústech je ovocné, příjemně svěží a slané s náznakem grepoviny v dochuti. Složení: Trebbiano di Lugana

Více »

Chiaretto di Moniga DOC Sicli

Monte Cicogna, Lombardie

332 Kč bez DPH / 402 Kč s DPH

Víno má svěží narůžovělou barvu. Je to cuvée vytvořená ze čtyř odrůd. Ve vůni objevíme luční květy a citrusy. V chuti je svěží, příjemně slané s mandlovou dochutí. Díky takovému růžovému vínu získá vaše „terasová party“ naprosto jiný rozměr. Složení: Groppollo gentile, Sangiovesa, Barbera, Marzemino.

Více »

Beana Rosso

Monte Cicogna, Lombardie

305 Kč bez DPH / 369 Kč s DPH

Toto víno světle purpurové barvy je vyrobeno z lokální červené odrůdy Groppello Gentile s malou příměsí Barbery. Víno má svěží vůni po růžích, červeném rybízu, čerstvých třešních a malinách. Víno fermentuje v nerezových tancích a poté zraje rok ve starších dubových sudech. V ústech je lehké, svěží, se šťavnatou kyselinkou a chutí červeného ovoce. V závěru se objevují lehké, příjemné taniny. Složení: Groppello Gentile 90%, Barbera 10%. Obsah alkoholu: 13%.

Více »

Don Lisander

Monte Cicogna, Lombardie

638 Kč bez DPH / 772 Kč s DPH

Cuvé Don Lisander je víno sytě rubínové barvy, originální reserva vytvořená ze čtyř odrůd. Jeho název je přezdívkou zakladatele vinařství Alessandra Matterasiho. Polovina hroznů se suší nejméně dva měsíce na dřevěných roštech a poté se přidá do rozkvašeného moštu. Víno následně zraje 15 měsíců v barikových sudech. V nose se vám rozvine celá paleta květinových vůní a vůní černého bobulového ovoce. V ústech je víno plné, kulaté, sametové a hřejivé s příjemným tříslem v dochuti. Před servírováním by mělo být víno nejméně dvě hodiny dekantováno. Složení: Groppollo gentile, Sangiovesa, Barbera, Marzemino.

Více »

Nejúspěšnější červená jarní Galadegustace

Alturis, Friuli

3309 Kč bez DPH
4003 Kč s DPH

Pinot Nero Epic 2020
Chianti Colli Fiorentini Ris.2020 DOCG, Madiere
Nicolo Governo Toscano 2020
Cabernet Sauvignon Mocenni 91 IGT Toscana 2019
Rosso Riserva Don Lisander 2017
Cabernet Ribo 2020

Více »

Objednat