Jak objednat víno, které jste si vybrali? Pošlete objednávku na shop@winepassion.cz nebo volejte 602 559 316.

Vinařství Ricchi

Lombardie

Historie vinařství

Rodinné vinařství Ricchi se nachází v severní Itálii, nedaleko jižních břehů jezera Lago di Garda, asi 30 km od oblíbené Verony. Už v roce 2010 bylo vyhlášeno nejlepším vinařstvím regionu Lombardie. Vinařství produkuje ročně kolem 400 tisíc lahví vína. Jejich chloubou jsou červené odrůdy Merlot a Cabernety-Franc a Cabernet Sauvignon. Ty používají i do kupáží (Cuvé). Oceňována jsou ovocitá bílá vína Chardonay, Lugana a cuvé Garda Bianco. Všechna vína jsou klasifikována označením D.O.C., které garantuje dodržování nejvyšších standardů při pěstování a zpracovávání vinných hroznů.

Jak jsme se poznali?

Je to asi 15 let, kdy jsem vinařství navštívil poprvé abych si odvezl několik krabic svěžího Bianco Garda, Chardonay a Lugany. V roce 2019 jsme se s Chiarou Tulozzi, spolumajitelkou Ricchi, potkali na vinařském veletrhu v Miláně a dohodli se, tentokráte na spolupráci velkorysejší. Za několik prvních měsíců spolupráce jsme dodali svým přátelům několik tisíc svěžích, lahodných vín.

Bianco dei Colli

Ricchi, Lombardie

194 Kč bez DPH / 235 Kč s DPH

Víno slámově žluté barvy s intenzívní vůní citrusů a zeleného jablka, které dodávají vínu příjemnou svěžest. Toto cuvé je vyráběno ze tří odrůd,  které jsou zastoupeny stejným  poměrem – Trebiano, Chardonay a Garganega. V chuti vyniká svojí vyvážeností mezi svěží  kyselinkou a zbytkovým cukrem. Hodí se zejména k lehkým pokrmům, rybám a těstovinám.

Více »

Rosso dei Colli

Ricchi, Lombardie

217 Kč bez DPH / 263 Kč s DPH

La Casina se pěstuje na kopcích v okolí Mantovy (pod Lago di Garda). Lehké víno s nízkým obsahem alkoholu vhodné ke každodenní konzumaci. Je vyráběna ze tří odrůd hroznů Merlot, Rondinella a Cabernet.  Má tmavě červenou barvu s vůní po ostružinách a červeném rybízu. La Casina je suché víno, hebké v chuti s jemnými taniny.  Obsah alkoholu 12,5%.

Více »

Chiaretto dei Coli

Ricchi, Lombardie

194 Kč bez DPH / 235 Kč s DPH

Claret La Casina je víno jehož třešňově růžová barva ja dána krátkou macerací hroznů. Víno má svěží jemnou „vinnou“ vůni a v chuti  příjemnou  kyselinku. Je vyráběn ze tří odrůd hroznů Merlot, Rondinella a Cabernet. Víno je ideální k uzeninám a rybím pokrmům. Obsah alkoholu 12,5%.

Více »

Chardonnay DOC

Ricchi, Lombardie

217 Kč bez DPH / 263 Kč s DPH

Víno slámově žluté barvy s typickou ovocitou vůní po banánech a náznaky ananasu a akátu. V chuti je delikátní , svěží a strukturované s příjemnou dochutí.

Více »

Chardonnay Brioso

Ricchi, Lombardie

184 Kč bez DPH / 223 Kč s DPH

Víno světlé žluté barvy s typickou ovocitou vůní po banánech a náznaky ananasu a akátu. Chardonay Brioso je temperamentní svěží víno vyznačující se jemným perlením na jazyku. V chuti dominují kyselinky, které jsou v harmonii se slanými tóny. Je to univerzální víno nejen pro letní dny.

Více »

Merlot DOC

Ricchi, Lombardie

217 Kč bez DPH / 263 Kč s DPH

Lehčí, svěží víno, které vyzrává při řízeném kvašení v nerezových  tancích. Víno má  intenzivní, rubínovou barvu, ve vůni můžeme rozeznat tóny červeného a černého rybízu a ostružin. Příjemná harmonická chuť je na konci zvýrazněna náznaky jemných taninů. I když se jedná o mladé svěží víno, překvapí vás rozvinutou chutí, pokud jej necháte dekantovat. Hodí se dobře k lehčím pokrmům a těstovinám.

Více »

Cabernet DOC

Ricchi, Lombardie

217 Kč bez DPH / 263 Kč s DPH

Víno rubínové barvy s intenzivním buquetem, který  připomíná vůni čerstvě posečené trávy, zelené papriky a  koření. Má vyváženou chuť s výraznějšími taniny. Cabernet Garda je cuvé vyráběné z obou odrůd Cabernetu – Sauvignon i Franc. Hodí se dobře k červeným masům i sýrům. Obsah alkoholu 13%.

Více »

Rosso Cornalino 50/50

Ricchi, Lombardie

247 Kč bez DPH / 299 Kč s DPH

Úspěšné víno ve stylu Bordeaux. Víno se projevuje rubínovou barvou s intenzivní vůní sladkého koření a příjemnými tóny malých červených plodů. Vůně rostlinných tónů je dána příspěvkem Cabernetu. Víno je tělnaté, dobře strukturované, harmonické v rovnováze mezi kulatostí a taniny. Složení. 50% Merlot, 50% Cabernet. Obsah alkoholu 13,5%

Více »

Chardonnay Meridiano DOC

Ricchi, Lombardie

293 Kč bez DPH / 355 Kč s DPH

Krátkým sušením hroznů a krátkým pobytem v dubových sudech získalo víno slámově žlutou barvu se zlatými odlesky. Ve vůni je velmi intenzívní s tóny zralého exotického ovoce, ananasu, banánů a medu. Víno je plné a harmonické, hebké a svěží. Hodí se zejména k těstovinám a bílým masům. Složení: 100% Chardonnay. Obsah alkoholu 14%

Více »

Lugana

Ricchi, Lombardie

293 Kč bez DPH / 355 Kč s DPH

Lugana vínem typickým pro oblast severní Itálie, které se vyrábí z hroznů odrůdy Turbiana. Asi třetina hroznů se nechá „nakvášet“ na slupkách což dodává vínu intenzivní aroma. Ve vůni najdete silné minerální tóny se známkami žlutého ovoce, meruněk a bylinek. Doušek vína zanechává v ústech příjemnou dochuť. Díky své svěžesti je Luganu vhodné podávat jako aperivit nebo při snoubení s jídlem například k  mořským pokrmům.

Více »

Cabernet Ribo

Ricchi, Lombardie

331 Kč bez DPH / 401 Kč s DPH

Víno granátové barvy, z počátku se projevující vůní červených plodů, která přechází do tabákových tonů. V chti se vyznačuje plností s elegantní jemností, které je docíleno 10-ti měsíčním zráním na sudech a následným ročním zráním na  lahvi. Cabernet Ribó je cuvé vyráběné z obou odrůd Cabernetu – Sauvignon i Franc ( Cab.Franc. 75%, Cab.Sauv.15%). Hodí se dobře k těžším masitým pokrmům a zrajícím sýrům.

Více »

Carpino

Ricchi, Lombardie

515 Kč bez DPH / 623 Kč s DPH

Již z granátově červené barvy vyjadřuje svou skvělou osobnost. Intenzívní buket připomíná džem, švestky a příjemné tóny balsamica. Velká koncentrace extraktu, vyvážená harmonie mezi sladkým taninem a měkkostí dále posilují kulatost vína. Ideální k párování s dlouho vařeným červeným masem, dušeným masem a zvěřinou. Po maceraci a zpracování zraje víno po dobu 12 měsíců v dubových sudech a před uvedením na trh se ponechá 2 roky v láhvi. Složení. 100 % Merlot. Obsah alkoholu 15%

Více »

TOP „6“ červených vín roku 2021

Bindi Sergardi, Toskánsko

1863 Kč bez DPH
2254 Kč s DPH

Pomalu se chýlíme ke konci roku a tak vám můžeme sdělit, která vína jste si nejvíce oblíbili. Možná se náš žebříček pro vás stane inspirací pro výběr vín nejen na štědrovečerní stůl. Toto jsou vína, která vás v letošním roce nejvíce zaujala. Nyní si je můžete objednat v degustační balíčku s mimořádným patnáctiprocentním zvýhodněním.

Ribó Cabernet 2019 Ricchi

Cornalino 2019 Ricchi

Nicoló Governo 2018 Bindi Sergardi

Primitivo Old Wines 2019

Chianti Ser Gardo 2018 Bindi Sergardi

Cabernet sauvignon 2019 Tunella

cena s DPH 2254 Kč

Více »