Jak objednat víno, které jste si vybrali? Pošlete objednávku na shop@winepassion.cz nebo volejte 602 559 316.

Vinařství Ricchi

Lombardie

Historie vinařství

Rodinné vinařství Ricchi se nachází v severní Itálii, nedaleko jižních břehů jezera Lago di Garda, asi 30 km od oblíbené Verony. Už v roce 2010 bylo vyhlášeno nejlepším vinařstvím regionu Lombardie. Vinařství produkuje ročně kolem 400 tisíc lahví vína. Jejich chloubou jsou červené odrůdy Merlot a Cabernety-Franc a Cabernet Sauvignon. Ty používají i do kupáží (Cuvé). Oceňována jsou ovocitá bílá vína Chardonay, Lugana a cuvé Garda Bianco. Všechna vína jsou klasifikována označením D.O.C., které garantuje dodržování nejvyšších standardů při pěstování a zpracovávání vinných hroznů.

Jak jsme se poznali?

Je to asi 15 let, kdy jsem vinařství navštívil poprvé abych si odvezl několik krabic svěžího Bianco Garda, Chardonay a Lugany. V roce 2019 jsme se s Chiarou Tulozzi, spolumajitelkou Ricchi, potkali na vinařském veletrhu v Miláně a dohodli se, tentokráte na spolupráci velkorysejší. Za několik prvních měsíců spolupráce jsme dodali svým přátelům několik tisíc svěžích, lahodných vín.

Bianco dei Colli

Ricchi, Lombardie

216 Kč bez DPH / 262 Kč s DPH

Víno slámově žluté barvy s intenzívní vůní citrusů a zeleného jablka, které dodávají vínu příjemnou svěžest. Toto cuvé je vyráběno ze tří odrůd,  které jsou zastoupeny stejným  poměrem – Trebiano, Chardonay a Garganega. V chuti vyniká svojí vyvážeností mezi svěží  kyselinkou a zbytkovým cukrem. Hodí se zejména k lehkým pokrmům, rybám a těstovinám.

Více »

Rosso dei Colli

Ricchi, Lombardie

229 Kč bez DPH / 277 Kč s DPH

La Casina se pěstuje na kopcích v okolí Mantovy (pod Lago di Garda). Lehké víno s nízkým obsahem alkoholu vhodné ke každodenní konzumaci. Je vyráběna ze tří odrůd hroznů Merlot, Rondinella a Cabernet.  Má tmavě červenou barvu s vůní po ostružinách a červeném rybízu. La Casina je suché víno, hebké v chuti s jemnými taniny.  Obsah alkoholu 12,5%.

Více »

Chiaretto dei Coli

Ricchi, Lombardie

228 Kč bez DPH / 276 Kč s DPH

Claret La Casina je víno jehož třešňově růžová barva ja dána krátkou macerací hroznů. Víno má svěží jemnou „vinnou“ vůni a v chuti  příjemnou  kyselinku. Je vyráběn ze tří odrůd hroznů Merlot, Rondinella a Cabernet. Víno je ideální k uzeninám a rybím pokrmům. Obsah alkoholu 12,5%.

Více »

Chardonnay DOC

Ricchi, Lombardie

229 Kč bez DPH / 277 Kč s DPH

Víno slámově žluté barvy s typickou ovocitou vůní po banánech a náznaky ananasu a akátu. V chuti je delikátní , svěží a strukturované s příjemnou dochutí.

Více »

Chardonnay Brioso

Ricchi, Lombardie

184 Kč bez DPH / 223 Kč s DPH

Víno světlé žluté barvy s typickou ovocitou vůní po banánech a náznaky ananasu a akátu. Chardonay Brioso je temperamentní svěží víno vyznačující se jemným perlením na jazyku. V chuti dominují kyselinky, které jsou v harmonii se slanými tóny. Je to univerzální víno nejen pro letní dny.

Více »

Merlot DOC

Ricchi, Lombardie

247 Kč bez DPH / 299 Kč s DPH

Lehčí, svěží víno, které vyzrává při řízeném kvašení v nerezových  tancích. Víno má  intenzivní, rubínovou barvu, ve vůni můžeme rozeznat tóny červeného a černého rybízu a ostružin. Příjemná harmonická chuť je na konci zvýrazněna náznaky jemných taninů. I když se jedná o mladé svěží víno, překvapí vás rozvinutou chutí, pokud jej necháte dekantovat. Hodí se dobře k lehčím pokrmům a těstovinám.

Více »

Cabernet DOC

Ricchi, Lombardie

247 Kč bez DPH / 299 Kč s DPH

Víno rubínové barvy s intenzivním buquetem, který  připomíná vůni čerstvě posečené trávy, zelené papriky a  koření. Má vyváženou chuť s výraznějšími taniny. Cabernet Garda je cuvé vyráběné z obou odrůd Cabernetu – Sauvignon i Franc. Hodí se dobře k červeným masům i sýrům. Obsah alkoholu 13%.

Více »

Rosso Cornalino 50/50

Ricchi, Lombardie

259 Kč bez DPH / 313 Kč s DPH

Úspěšné víno ve stylu Bordeaux. Víno se projevuje rubínovou barvou s intenzivní vůní sladkého koření a příjemnými tóny malých červených plodů. Vůně rostlinných tónů je dána příspěvkem Cabernetu. Víno je tělnaté, dobře strukturované, harmonické v rovnováze mezi kulatostí a taniny. Složení. 50% Merlot, 50% Cabernet. Obsah alkoholu 13,5%

Více »

Chardonnay Meridiano DOC

Ricchi, Lombardie

331 Kč bez DPH / 401 Kč s DPH

Krátkým sušením hroznů a krátkým pobytem v dubových sudech získalo víno slámově žlutou barvu se zlatými odlesky. Ve vůni je velmi intenzívní s tóny zralého exotického ovoce, ananasu, banánů a medu. Víno je plné a harmonické, hebké a svěží. Hodí se zejména k těstovinám a bílým masům. Složení: 100% Chardonnay. Obsah alkoholu 14%

Více »

Lugana

Ricchi, Lombardie

316 Kč bez DPH / 383 Kč s DPH

Lugana vínem typickým pro oblast severní Itálie, které se vyrábí z hroznů odrůdy Turbiana. Asi třetina hroznů se nechá „nakvášet“ na slupkách což dodává vínu intenzivní aroma. Ve vůni najdete silné minerální tóny se známkami žlutého ovoce, meruněk a bylinek. Doušek vína zanechává v ústech příjemnou dochuť. Díky své svěžesti je Luganu vhodné podávat jako aperivit nebo při snoubení s jídlem například k  mořským pokrmům.

Více »

Cabernet Ribo

Ricchi, Lombardie

377 Kč bez DPH / 456 Kč s DPH

Víno granátové barvy, z počátku se projevující vůní červených plodů, která přechází do tabákových tonů. V chti se vyznačuje plností s elegantní jemností, které je docíleno 10-ti měsíčním zráním na sudech a následným ročním zráním na  lahvi. Cabernet Ribó je cuvé vyráběné z obou odrůd Cabernetu – Sauvignon i Franc ( Cab.Franc. 75%, Cab.Sauv.15%). Hodí se dobře k těžším masitým pokrmům a zrajícím sýrům.

Více »

Carpino

Ricchi, Lombardie

561 Kč bez DPH / 679 Kč s DPH

Již z granátově červené barvy vyjadřuje svou skvělou osobnost. Intenzívní buket připomíná džem, švestky a příjemné tóny balsamica. Velká koncentrace extraktu, vyvážená harmonie mezi sladkým taninem a měkkostí dále posilují kulatost vína. Ideální k párování s dlouho vařeným červeným masem, dušeným masem a zvěřinou. Po maceraci a zpracování zraje víno po dobu 12 měsíců v dubových sudech a před uvedením na trh se ponechá 2 roky v láhvi. Složení. 100 % Merlot. Obsah alkoholu 15%

Více »

Nejúspěšnější červená jarní Galadegustace

Alturis, Friuli

3309 Kč bez DPH
4003 Kč s DPH

Pinot Nero Epic 2020
Chianti Colli Fiorentini Ris.2020 DOCG, Madiere
Nicolo Governo Toscano 2020
Cabernet Sauvignon Mocenni 91 IGT Toscana 2019
Rosso Riserva Don Lisander 2017
Cabernet Ribo 2020

Více »

Objednat

Červená vína měsíce leden 2023

Alturis, Friuli

1825 Kč bez DPH
2208 Kč s DPH

Vyzkoušejte si degustační sadu červených vín, o kterých jsme přesvědčeni, že vás nezklamou. Mezi vína, která se hodí ke každému večeru jsme zařadili jednu „pecku“ v podobě těžkého Primitiva. Těšíme se na vaše názory na tento degustační set.

Acchile 2021 Bindi Sergardi

Rosso La Casina 2021 Ricchi

Appassite 2019 Femar

Cabernet Sauvignon 2021 Alturis

Primitivo Old Wines 2019 Femar

Zinfandel 2020 Femar

Více »

Objednat