Jak objednat víno, které jste si vybrali? Pošlete objednávku na shop@winepassion.cz nebo volejte 602 559 316.

Vinařství Viglione

Apulia

Historie vinařství

Viglione je rodinné vinařství jehož vznik se datuje do 30-tých let minulého století. V posledních letech se vinařství orientuje výhradně na biologickou produkci a stalo se tak jedním z průkopnických producentů v regionu. Svá vína představuje v několika kolekcích, my jsme si vybrali vína z kolekcí – Maioliche a Prestige.

Jak jsme se poznali?

K vinařství mne přivedlo výborné hodnocení ve vinařském průvodci Gambero rosso a také sortiment vín, které vinařství nabízí. Odrůdy Nero di Troia, Negro Amaro či aristokratické Susumaniello jsme dosud v naší nabídce zastoupeny neměli. V covidové době nešlo jinak, než že jsme komunikovali „na dálku“. Z 12-ti ochutnaných vzorků nás dobrá polovina oslovila. A díky tomu vám můžeme vína z Viglione představit.

Negroamaro IGP Puglia

Viglione, Apulia

270 Kč bez DPH / 327 Kč s DPH

Víno světlé rubínové barvy, ve vůni je velmi intenzívní s tóny červených bobulí a lesních plodů. Je to suché, harmonické víno s dobrým tělem a dlouhou dochutí. Obsah alkoholu: 13 %

Více »

Nero di Troia IGP Puglia

Viglione, Apulia

270 Kč bez DPH / 327 Kč s DPH

Rubínové víno s intenzívní květinovou vůní s tóny fialek, černých oliv a třešní. Je to solidní víno s výraznou kyselinkou a rafinovanými taniny. Třetina rmutu zraje 6 měsíců na barikových sudech. Ideální k červeným masům. Obsah alkoholu 13 %.

Více »

Primitivo IGP Puglia

Viglione, Apulia

270 Kč bez DPH / 327 Kč s DPH

Víno má světle rubínovou barvu s fialkovými odstíny. Ve vůni připomíná třešně, švestky a ostružiny. V chuti je svěží, ovocné s jemným tříslem v závěru. Víno zraje v nerezových tancích. Je ideální k červeným masům. Obsah alkoholu: 13%

Více »

Primitivo Sellato Bio

Viglione, Apulia

374 Kč bez DPH / 452 Kč s DPH

Víno má pěknou rubínovou barvu, ve vůni objevíme třešně, exotické dřeviny a fíky, které se objevují i v ústech. Víno je pikantní, ovocné s mandlovou dochutí. Třetina rmutu zraje 12 měsíců na barikových sudech. Je ideální k červeným masům a vyzrálým sýrům.  Obsah alkoholu 14 %.

Více »

Susumaniello Morso Rosso Bio

Viglione, Apulia

374 Kč bez DPH / 452 Kč s DPH

Bio víno s intenzivní květinovou vůní, s tóny třešní, fialek a černých oliv. Je to přesvědčivé, aristokratické víno s příjemnou kyselinkou a rafinovanými taniny. Třetina rmutu zraje 6 měsíců na barikových sudech, které dávají vínu mnohovrstevnatou strukturu. Je ideální k červeným masům. Obsah alkoholu 14,5 %.

Více »

Herba Bio

Viglione, Apulia

293 Kč bez DPH / 355 Kč s DPH

Herba je bílé víno vzniklé kupáží odrůdy Verdeca a Chardonnay s typickou bylinnou vůní. Je velmi jemné na patře a perfektně se hodí k rybím chodům. Obsah alkoholu 13 %.

Více »

Naše objevy roku 2022

Alturis, Friuli

2410 Kč bez DPH
2917 Kč s DPH

Rok 2022 považuji za velmi objevný. Mezi naše novinky 2022, za které jsme vděčni patří vinařství „Vie di Romans, Románské cesty“ a jejich osobité cuvé Malvasie a Friulana. Sortiment vinařství Alturis jsme rozšířili o výrazné, na dřevě školené, Chardonnay ročníku 2020. Herba bianca, cuvé Verdeca a Chardonnay z Puglie je svěží a příjemně herbální. Do našeho výhradně italského portfolia jsme v roce 2022 zařadili lichtenštějnské knížecí vinařství jehož novinku Cuvé Veltlínu s RIeslingem ročníku 2020 najdete také v našem setu.

Herba bianca 2021 Viglione

Flors de Uis 2020 Vie di Romans

Chardonnay Nice 2020 Alturis

Cuvé Herrnbaumgarten 2020 Liechtenstein

Riesling 2018 Conte Vistarino

Lugana 2021 Ricchi

Více »

Objednat

Dárkový set Viglione I.

Viglione, Apulia

1898 Kč bez DPH
2296 Kč s DPH

Negroamaro IGP
Primitivo IGP
Nero di Troia IGP
Primitivo Sellato DOP
Susumaniello Morso Rosso IGP
Herba Puglia IGP

Více »

Objednat

TOP „6“ červených vín roku 2022

Bindi Sergardi, Toskánsko

4419 Kč bez DPH
5348 Kč s DPH

Rok 2022 už máme nenávratně za sebou, a tak vám můžeme sdělit, která vína jste si loni nejvíce oblíbili. Možná se náš žebříček stane inspirací pro výběr vín nejen pro vás ale i jako dárek pro vaše přátele. Toto jsou vína, která vás v loňském roce nejvíce zaujala.

Cabernet Moceni 91 2018 Bindi Sergardi

Morso Rosso Sussumaniello 2020 Viglione

Chianti Riserva La Forra 2018 Folonari

Cabreo il Borgo 2018 Folonari

Amarone della Valpolicella 2015 Vallena

Nicolo Governo 2018 Bindi Sergardi

Více »

Objednat