Jak objednat víno, které jste si vybrali? Pošlete objednávku na shop@winepassion.cz nebo volejte 602 559 316.

Vinařství Viglione

Apulia

Historie vinařství

Viglione je rodinné vinařství jehož vznik se datuje do 30-tých let minulého století. V posledních letech se vinařství orientuje výhradně na biologickou produkci a stalo se tak jedním z průkopnických producentů v regionu. Svá vína představuje v několika kolekcích, my jsme si vybrali vína z kolekcí – Maioliche a Prestige.

Jak jsme se poznali?

K vinařství mne přivedlo výborné hodnocení ve vinařském průvodci Gambero rosso a také sortiment vín, které vinařství nabízí. Odrůdy Nero di Troia, Negro Amaro či aristokratické Susumaniello jsme dosud v naší nabídce zastoupeny neměli. V covidové době nešlo jinak, než že jsme komunikovali „na dálku“. Z 12-ti ochutnaných vzorků nás dobrá polovina oslovila. A díky tomu vám můžeme vína z Viglione představit.

Negroamaro IGP Puglia

Viglione, Apulia

270 Kč bez DPH / 327 Kč s DPH

Víno světlé rubínové barvy, ve vůni je velmi intenzívní s tóny červených bobulí a lesních plodů. Je to suché, harmonické víno s dobrým tělem a dlouhou dochutí. Obsah alkoholu: 13 %

Více »

Nero di Troia IGP Puglia

Viglione, Apulia

270 Kč bez DPH / 327 Kč s DPH

Rubínové víno s intenzívní květinovou vůní s tóny fialek, černých oliv a třešní. Je to solidní víno s výraznou kyselinkou a rafinovanými taniny. Třetina rmutu zraje 6 měsíců na barikových sudech. Ideální k červeným masům. Obsah alkoholu 13 %.

Více »

Primitivo IGP Puglia

Viglione, Apulia

270 Kč bez DPH / 327 Kč s DPH

Víno má světle rubínovou barvu s fialkovými odstíny. Ve vůni připomíná třešně, švestky a ostružiny. V chuti je svěží, ovocné s jemným tříslem v závěru. Víno zraje v nerezových tancích. Je ideální k červeným masům. Obsah alkoholu: 13%

Více »

Primitivo Sellato Bio

Viglione, Apulia

374 Kč bez DPH / 452 Kč s DPH

Víno má pěknou rubínovou barvu, ve vůni objevíme třešně, exotické dřeviny a fíky, které se objevují i v ústech. Víno je pikantní, ovocné s mandlovou dochutí. Třetina rmutu zraje 12 měsíců na barikových sudech. Je ideální k červeným masům a vyzrálým sýrům.  Obsah alkoholu 14 %.

Více »

Susumaniello Morso Rosso Bio

Viglione, Apulia

408 Kč bez DPH / 494 Kč s DPH

Bio víno s intenzivní květinovou vůní, s tóny třešní, fialek a černých oliv. Je to přesvědčivé, aristokratické víno s příjemnou kyselinkou a rafinovanými taniny. Třetina rmutu zraje 6 měsíců na barikových sudech, které dávají vínu mnohovrstevnatou strukturu. Je ideální k červeným masům. Obsah alkoholu 14,5 %.

Více »

Herba Bio

Viglione, Apulia

293 Kč bez DPH / 355 Kč s DPH

Herba je bílé víno vzniklé kupáží odrůdy Verdeca a Chardonnay s typickou bylinnou vůní. Je velmi jemné na patře a perfektně se hodí k rybím chodům. Obsah alkoholu 13 %.

Více »

Dárkový set Viglione I.

Viglione, Apulia

1898 Kč bez DPH
2296 Kč s DPH

Negroamaro IGP
Primitivo IGP
Nero di Troia IGP
Primitivo Sellato DOP
Susumaniello Morso Rosso IGP
Herba Puglia IGP

Více »

Objednat