Jak objednat víno, které jste si vybrali? Pošlete objednávku na shop@winepassion.cz nebo volejte 602 559 316.

Vinařství Vallena

Veneto

Historie vinařství

Stefano Cesari patří k ikonám vinařského regionu Valpolicella. Vinařskému řemeslu zasvětil celý svůj život. V posledních letech jsou mu významnou oporou jeho dva synové. Společně pečují o vinice o rozsahu 12 hektarů. Svá vína uvádějí na trh pod obchodními značkami Brigaldara a Vallena. Cesariho vína jsou v chuti zvláště výjimečná a nepopsatelně podmanivá. Tuto odlišnost od ostatních vinařů nejlépe vyjádřil ve Valpolicelle Supperiore a ve svých Amarone.

Jak jsme se poznali?

Je to už více než rok, co jsem se rozhodl zařadit do našeho sortimentu ikonu červených vín z Veneta, vína s označením Amarone. Tehdy jsme vybírali mezi více jak patnácti producenty Valpolicelly. Nejlepší ocenění dostala dvě vinařství a Stefano Cesari byl jedním z nich. Dnes ( v srpnu 2021) máme tu čest jeho vína představit i vám, milovníkům světových vín.

Soave DOC

Vallena, Veneto

259 Kč bez DPH / 313 Kč s DPH

Tradiční víno oblasti Valpolicella, které se vyrábí z lokální odrůdy Garganega a kterému dalo jméno stejnojmenné městečko. Víno má intenzivní žluto nazelenalou barvu. Ve vůní rozpoznáme příjemné ovocné tóny a taky květy akátu a hlohu. V chuti je svěží, harmonické a příjemně ovocné. Obsah alkoholu: 12,5%. Je to ideální víno jako aperitiv nebo k lehkým předkrmům.

Více »

Valpolicella DOC Vallena

Vallena, Veneto

270 Kč bez DPH / 327 Kč s DPH

Víno rubínově červené barvy s vůní ostružiny, červeného rybízu, třešní a fialek. V chuti je víno středně plné, příjemně suché, s tóny červených bobulí a příjemnou kyselinkou. Vyrábí se z tradičních odrůd Corvina, Corvinone a Molinara. Obsah alkoholu: 13 %.

Více »

Valpolicella Supperiore Costollo DOC

Vallena, Veneto

377 Kč bez DPH / 456 Kč s DPH

Víno se vyrábí z tradičních odrůd Corvina, Corvinone a Molinara. Název vínu propůjčila stejnojmenná vinice, která se nachází na svazích městečka San Pietro in Cariano. Pro zajištění té nejvyšší kvality vína se ty správné hrozny vybírají při ručním sběru. Víno má pěknou intenzívní rubínovou barvu, ve vůni vynikají třešňové a višňové tóny. Chuť je plná, vyvážená, připomínající zralé třešně, balsamico a vanilku. Cesariho vína jsou v chuti zvláště výjimečná a nepopsatelně podmanivá. Víno zraje 12 měsíců ve velkých Slavonských sudech. Obsah alkoholu: 13,5%

Více »

Valpolicella Supperiore Ripasso Vallena DOC

Vallena, Veneto

408 Kč bez DPH / 494 Kč s DPH

Toto víno je děláno tradiční metodou „druhého kvašení“, kdy se k Valpolicella Classico přidají už vylisované slupky z Amarone a po dobu pěti dnů se nechá víno znovu rozkvasit. Následně víno zraje 6 až 12 měsíců ve 20 hektolitrových Slavonských sudech. Víno má tmavě rubínovou barvu, ve vůni připomíná třešňovo višňový džem s nádechem vanilky. V chuti je víno, plné, komplexní a elegantní s tóny exotického koření. Vyrábí se z odrůd Corvina, Corvinone a Rondinella. Obsah alkoholu: 14 %

Více »

Amarone Vallena DOC 2015

Vallena, Veneto

972 Kč bez DPH / 1176 Kč s DPH

Pro výrobu tohoto vína se používají jen ty nejlepší hrozny z vinice Grezzana (250 m n.m.). Hrozny se nechají fermentovat až po čtyřměsíčním sušení, kdy se bobule zbaví asi 40% vody. Víno zraje 12 měsíců v barikových sudech a další dva roky ve velkých 25 hektolitrových sudech slavonských. Barva je sytě granátová, ve vůni nacházíme zralé třešně, višňový kompot a exotické koření. Víno je tělnaté, elegantní, plné a příjemně hebké. Použité odrůdy: Corvinone 50%, Corvina, Rondinella. Obsah alkoholu 16%.

Více »

Amarone Vallena il Costollo DOCG 2015

Vallena, Veneto

1282 Kč bez DPH / 1552 Kč s DPH

Název vínu propůjčila stejnojmenná vinice, která se nachází na svazích městečka San Pietro in Cariano. Pro zajištění té nejvyšší kvality vína se sběru věnuje ta nejvyšší pozornost. Víno zraje 24 měsíců v barikových sudech a další dva roky ve velkých sudech slavonských. Víno je temně rubínové barvy. Voní po rozinkách, kandovaných višních, hřebíčku, vanilce, zralých fících, bylinkách a tabáku. Stejné tóny lze nalézt i v chuti. Víno je robustní, elegantní a harmonické s dlouhým závěrem. Nestane se často, abych se dostal k vínu tak nepopsatelně podmanivému, nutícímu vás znovu a znovu pozvednout sklenici a vonět si k jejímu obsahu. Obsah alkoholu: 16,5%.

Více »

Amarone Vallena il Costollo DOCG 2013 Magnum

Vallena, Veneto

2645 Kč bez DPH / 3200 Kč s DPH

Víno pocházející ze stejných vinic jako Amarone il Costollo 2015, tentokráte však v balení magnum (1,5l) a ročníku 2013. Dalšími dvěma roky zrání na lahvi víno ještě více dospělo, zklidnilo se, zmužnělo, a získalo na eleganci a struktuře. Velmi omezené množství dostupných lahví je jedinou stinnou stránkou, kterou bychom na tomto vinařském skvostu hledali.

Více »