Jak objednat víno, které jste si vybrali? Pošlete objednávku na shop@winepassion.cz nebo volejte 602 559 316.

Vinařství Val d´Oca

Prosecco

Historie vinařství

Historie vinařství sahá do poválečných let, kdy se v roce 1952 sjednotilo 129 malovinařů a vytvořilo tak první družstvo. V současnosti družstvo Val d´Oca spojuje více jak 600 pěstitelů vína. Sortiment Val d´Oca je skutečně široký. Kromě vybraných vinic ve Valdobbiadene DOCG a Asolo DOCG zpracovává vinařství hrozny z dalších oblastí Prosecco DOC. Ze sortimentu jsme pro vás vybrali vína dvou řad. Řada „Le Rive“ představuje sekty ze tří vinařských obcí ve Valdobbiadene. Nabízí tak široký sortiment šumivého vína od kategorie Extra Brut (do 6 gramů cukru), Brut (do 12 g ) po kategorii Extra Dry (do 17 g). Řada Clasic upoutá na první pohled elegantními lahvemi z pískovaného skla. Zaujmout by vás mohla novinka – Prosecco Rosé, kde vedle typické odrůdy Glera našly uplatnění i hrozny Pinot nero.

Jak jsme se poznali?

Svět je hodně malý… Laura Dassie, se kterou jsme se poznali v roce 2019 u Folonari, změnila působiště a díky našim dobrým vztahům na sebe naše spolupráce nenechala dlouho čekat.

Prosecco Rosé Millesimato DOC Extra Dry

Val d´Oca, Prosecco

259 Kč bez DPH / 313 Kč s DPH

Toto prosecco má jemnou růžovou barvu. Jeho podmanivý a komplexní charakter vyniká už v samotné vůni. Elegantně se v něm mísí tóny růží, fialek a tropického ovoce. Na patře je svěží a jemné, s vjemy, které připomínají růžový grapefruit a zelené jablko. Při napití je komplexní a lehké zároveň. Složení: Glera 90%, Pinot noir 10%

Více »

Valdobbiadene Blu Millesimato DOCG Extra Dry

Val d´Oca, Prosecco

270 Kč bez DPH / 327 Kč s DPH

Toto prosecco má zářivou slámově žlutou barvu. Vůně je bohatá, ovocná, s tóny žlutého jablka a hrušky, která se snoubí se svěžími  citrusovými nuancemi. V ústech je měkké a vyvážené. Příjemná chuť se přidává ke sladším tónům ovoce a dodává pocity příjemné svěžesti.

Více »

Prosecco Treviso DOC Brut

Val d´Oca, Prosecco

259 Kč bez DPH / 313 Kč s DPH

Tento sekt Brut je velmi příjemný díky svým dlouhotrvajícím čichovým a chuťovým prožitkům. Má jemné a elegantní vytrvalé perlení. Bílá pěna, která není přehnaná, dodává vínu ve sklenici eleganci. Podává se při teplotě 6-8°C a nabízí to nejlepší, suché, ale dokonale všestranné víno po celou dobu jídla, které se elegantně hodí k pokrmům z bílého masa, ale také k rybám nebo jemným vegetariánským receptům.

Více »

Rive di Santo Stefano Valdobbiadene DOCG Extra Brut

Val d´Oca, Prosecco

320 Kč bez DPH / 387 Kč s DPH

Hrozny pro toto víno  pochází z jedinečné lokality obce Svatý Štefan (Santo Stefano). Při přičichnutí ke skleničce vás zaujmou jemné citusové tóny doplněné vůní bílých květů a zaleného jablka. Jak již název napovídá jde o jedno z nejsusších Prosek. Má harmonickou a dlouhou dochuť.

Více »

Rive di San Pietro Valdobbiadene DOCG Brut

Val d´Oca, Prosecco

320 Kč bez DPH / 387 Kč s DPH

Je to rafinované víno s vytrvalým a jemným perlením. Ve vůni jsou typické ovocné tóny, které se spojují s květinovým aroma. V chuti je nádherně delikátní a harmonické. Servírujte ho při teplotě 6 až 8 °C.

Více »

Rive Colbertaldo Valdobbiadene DOCG Extra Dry

Val d´Oca, Prosecco

320 Kč bez DPH / 387 Kč s DPH

Hrozny pro toto prosecco pochází z jedinečné lokality obce Vidor. Ke zpracování se ručně vybírají jen ta nejlepší surovina. Po nalití do skleničky se objeví jemné, pomalé a vytrvalé perlení. Ve víně se mísí ovocné vůně jablka a hrušky s vůněmi vistárie, akátu a citrusů. V ústech je vyvážené, harmonické, jemné a správně šťavnaté. Servírujte ho při teplotě 6 až 8 °C. Prosecco Rive di Colbertado je určeno vysloveně pro „fajnšmekry“.

Více »