Jak objednat víno, které jste si vybrali? Pošlete objednávku na shop@winepassion.cz nebo volejte 602 559 316.

Vinařství Tenuta San Vito

Toskánsko

Historie vinařství

Statek San Vito se nechází v městečku Monteluppo, asi 15 kilometrů od Florenci, ve vinařské podoblasti Chianti Colli Fiorentini. Byl založen v šedesátých letech minulého století strýcem Neriho,  Robertem Drighi. V té době bylo vystavěno vinařství a lisovna olivového oleje. V osmdesátých letech se rodina Drighi rozhodla pro cestu biologického pěstování vína a v roce 1985 získalo vinařství certifikaci. V roce 2007 se ujal vedení vinařství synovec Roberta Drighiho, Neri Gazulli. Ten o vinařství pečuje s příkladnou pečlivostí a respektem k přírodě. Statek obhospodařuje 130 hektarů pozemků, z nichž na 30 hektarech pěstuje vinnou révu.

Jak jsme se poznali?

Neri Gazulli patří k jedněm ze tří vinařů, jejichž vína mne zaujala na loňské (2023) prezentaci toskánských vinařů ve Florencii. Stejně důležité jako kvalita vína jsou pro mne povahové vlastnosti našich vinařských partnerů. Na Nerim oceňuji jeho solidnost a skromnost s jakou působil od samotného prvního setkání, eleganci a řemeslnou dovednost se kterou vína tvoří a taky jeho vytrvalost a odhodlanost při našich obchodních jednáních. Z jeho stávající produkce jsem do našeho výběru zařadil tři mimořádná vína.

Chianti Colli Fiorentini DOCG, Darno

Tenuta San Vito, Toskánsko

297 Kč bez DPH / 359 Kč s DPH

Toto Chianti má intenzivní rubínově červenou barvu. Ve vůni objevíme příjemný buket po lesním ovoci a třešních. V chuti je velmi příjemné, svěží, ovocné, harmonické a kulaté. Víno fermentovalo v nerezových tancích a následně zrálo v betonových cisternách. Vedle Sangiovese je obohaceno 10% odrůdy Canaiolo. Má příjemnou dlouhou dochuť. Obsah alkoholu 13%.

Více »

Chianti Colli Fiorentini Riserva DOCG, Madiere

Tenuta San Vito, Toskánsko

423 Kč bez DPH / 512 Kč s DPH

Tmavá, rubínově červená barva napovídá o bohatosti tohoto vína. Toto Chianti se vyznačuje intenzívní, dlouho přetrvávající vůní po drobném červeném ovoci a koření. Také  chuť je velmi komplexní, kořenitá, ovocná, dlouhá a harmonická. Víno zrálo 12 měsíců ve francouzských barokových sudech.  Takové víno je rozhodně předurčeno k dlouhému zrání na lahvi. Složení: 100% Sangiovese.

Více »

Merlot Colle dei Mandorli IGT Toscana 2020

Tenuta San Vito, Toskánsko

561 Kč bez DPH / 679 Kč s DPH

Víno s velmi hlubokou rubínově červenou barvou. Má intenzivní, širokou a perzistentní vůni s tóny koření a červeného ovoce. V ústech je plné, opulentní s mimořádně příjemnými a elegantními jemnými tříslovinami. Velmi elegantní víno předurčené k dlouhému zrání na lahvi. Obsah alkoholu: 14%

Více »