Jak objednat víno, které jste si vybrali? Pošlete objednávku na shop@winepassion.cz nebo volejte 602 559 316.

Vinařství Sant'Anna

Toskánsko

Historie vinařství

Villa Santa Anna patří mezi nejvýznamnější vinařství v Toskánsku. Představuje část rozsáhlého panství, které vlastnila rodina asi dvě století a nachází se na kopcích obklopujících město Montepulciano, proslulé kvalitou svých vín. Jak říká sama majitelka, paní Simona Ruggeri Fabroni, jsou čistě ženským vinařstvím. O ně pečuje spolu se svými dvěma dcerami Margheritou a Annou. S produkcí Vino Nobile začali v roce 1993.

Jak jsme se poznali?

Naše první setkání se odehrálo ve Florencii na kontraktační výstavě BuyWine 2024. Paní Simona Ruggeri Fabroni je sympatická, vlídná a charismatická žena. Všechna vína, která jsme ochutnali byla elegantní, plná, harmonická a velmi příjemně buketní. Nebylo příliš těžké mne přesvědčit, že toto vinařství by se mělo stát součástí našeho portfolia.

Chianti Colli Senesi DOC

Sant'Anna, Toskánsko

331 Kč bez DPH / 401 Kč s DPH

Toto Chianti je svěží a harmonické s typickými višňovými a bazalkovými tóny. Zaujalo mne pestrým složením odrůd. Kromě Sangiovese (90%) v něm totiž najdeme staré místní odrůdy Canaiolo, Mammolo, Colorino a také Merlot. Po jablečno – mléčné fermentaci zraje 12 měsíců v dubových slavonských sudech o objemu 19 a 39 hektolitrů díky čemuž se ještě rozšíří už tak pestrá paleta vůní. Je to lehčí víno o obsahu 13% alkoholu.

Více »

Rosso di Montepulciano DOC

Sant'Anna, Toskánsko

385 Kč bez DPH / 466 Kč s DPH

Víno má rubínově červenou barvu. Je směsicí takřka zapomenutých toskánských odrůd Mammolo, Colorino, Canaiolo a Bordeaux odrůd (Merlo a Cabernet Sauvignon). Základ vína ovšem tvoří Sangiovese (80%). Víno zraje v malých dubových sudech 10 měsíců a následně pak nejméně 8 měsíců na lahvi.

Více »

Vino Nobile di Montepulciano

Sant'Anna, Toskánsko

561 Kč bez DPH / 679 Kč s DPH

I toto víno je směsicí Sangiovese (85%) s místními odrůdami Mammolo, Colorino, Canaiolo. Fermenzuje 20 dní při přirozené sklepní teplotě a následně zraje v malých a středně velkých sudech. Je elegantní, plné a harmonické se sametovým tříslem v závěru.

Více »

Vino Nobile di Montepulciano Riserva „Poldo“

Sant'Anna, Toskánsko

804 Kč bez DPH / 973 Kč s DPH

Od roku 2005 začala rodina vyrábět reservu, kterou pojmenovali „Poldo“. Víno nazrává dva roky ve velkých podzemních sklepích při přirozené teplotě. Polovina zraje ve velkých slavonských sudech a druhá polovina v sudech barikových.

Více »