Jak objednat víno, které jste si vybrali? Pošlete objednávku na shop@winepassion.cz nebo volejte 602 559 316.

Vinařství Il Poggio

Kampánie

Historie vinařství

Vinařské začátky rodiny Fusco se datují do třicátých let minulého století. Tehdy začala rodina zúrodňovat první tři hektary kopce, které jim převedl starosta obce, aby odčinil svůj dávný prohřešek vůči rodině Fusco. S produkcí vlastního vína začali bratři Carmine a Marco v roce 1997. Na svých vinicích pěstují typické lokální odrůdy jako je Aglianico, Falanghina, Greco a Fiano.

Jak jsme se poznali?

Svoji pozornost při poslední návštěvě Merano wine festival jsem zaměřil na regiony, které nám v našem sortimentu dosud chyběly. Jedním z nich byla právě Kampánie s jejich lokálními starými odrůdami jako jsou Falanghina, Aglianico, Fiano nebo Coda di Volpe. Razím teorii, že vždy prodává obal a jejich jednoduchý elegantní styl etiket mne mezi desítkami dalších zaujal. A jelikož byla stejně tak příjemná a elegantní vína. Toto vinařství je ukázkou naší snahy podporovat menší rodinná vinařství a přivážet milovníkům vín z Čech a Moravy krásná vína z méně známých odrůd.

Coda di Volpe Sannio DOP

Il Poggio, Kampánie

293 Kč bez DPH / 355 Kč s DPH

Ocenění:
Zlatá medaile

Víno slámově žluté barvy se zelenkavými odlesky. Vůně připomíná mišpuli, meruňku, grapefruitovou kůru, limetku, luční květiny, lípu, estragon a divoký fenykl. Čistá a svěží chuť se vyznačuje mineralitou, pikantním tónem a jasnou citrusovou perzistencí. Víno fermentuje a zraje v nerezových tancích. Výborně se hodí k sýrovým předkrmům nebo rybám.

Více »

Falanghina del Sannio DOP

Il Poggio, Kampánie

270 Kč bez DPH / 327 Kč s DPH

Ocenění:
Zlatá medaile

Falanghina, jedna z nejstarších odrůd, je typickou lokální odrůdou jižní Itálie (Kampánie). Vyznačuje se slámově žlutou barvou, s komplexní vůní hrušek, jablek a zralého exotického ovoce, vůní květin s výraznými tóny květů vistárie. Má plnou harmonickou a vytrvalou chuť, se svěží a pikantní dochutí. Je výborně vyvážené a jemné. Víno fermentuje a zraje v nerezových tancích, aby nebyla potlačena jeho svěžest a charakter. Hodí se výborně k rybím pokrmům a bílým masům.

Více »

Fiano Sannio DOP

Il Poggio, Kampánie

316 Kč bez DPH / 383 Kč s DPH

Fiano je jednou z nejstarších odrůd starého kontinentu, která byla do jižní Itálie přivezena z Řecka už před dvěma tisíciletími. Jeho původní jméno bylo Vitis apiana, „réva včel“. Vyznačuje se slámově žlutou barvou se zelenými odlesky. Má intenzívní vůni zralého bílého ovoce s tóny lučních květin. Jeho jemná chuť podpořená dobrou kyselinkou z něj dělá ideální víno do gastronomie. Výborně se hodí k sýrovým předkrmům nebo rybám.

Více »

Greco Sannio DOP

Il Poggio, Kampánie

316 Kč bez DPH / 383 Kč s DPH

Ocenění:
Zlatá medaile

Odrůda Greco se dostala na Apeninský poloostrov z Řecka před více jak dvěma tisíciletími. Víno má slámově žlutou barvu. Je intenzivní ve vůni s příjemnými a obklopujícími tóny hlohu a bílé broskve. V chuti je intenzivní, svěží a pikantní. Výborně se hodí k masným i sýrovým předkrmům nebo rybám.

Více »