Jak objednat víno, které jste si vybrali? Pošlete objednávku na shop@winepassion.cz nebo volejte 602 559 316.

Vinařství Giusti

Veneto

Historie vinařství

Vinařství Giusti Wine bylo založeno v roce 2004, kdy Ermenegildo Giusti koupil první dva hektary půdy. Rodák z Trevisa prožil od 17 let většinu svého života v Kanadě, kde se stal lídrem ve stavebním sektoru na západním pobřeží. Ermenegildo Giusti se rozhodl navrátit prostředky vydělané za celý život do svého rodiště a vysadil vinice o rozloze více jak 100 hektarů. Ve vesnici Nervesa pak vybudoval nákladem několika desítek milionů euro moderní, technologicky dokonalé vinařství, které si nic nezadá s vinařstvím rodiny Antinori v Toskánsku.

Jak jsme se poznali?

S vinařstvím Giusti jsem se seznámil poměrně nedávno, na veletrhu VinItaly. Bilboard impozantního vinařství vypovídal dostatečně o majitelově vášni k vínu a lásce k regionu Veneto. Asi měsíc po prvním setkání na veletrhu jsem vinařství navštívil osobně, přechutnal si vína nejen kategorie Prosecco. Poté co jsme si s týmem Wine Passion jejich vinný sortiment vyhodnotili, bylo rozhodnuto. Přátelé, předkládáme vám vína, o nichž jsme přesvědčeni, že jsou zosobněním lásky k vinohradnictví a terroir Asolo.

Asolo Prosecco Superiore DOCG Extra Brut by Graziana Grassini

Giusti, Veneto

523 Kč bez DPH / 633 Kč s DPH

Toto prosecco má jasně slámovou barvu s nazelenalými odlesky. Je to přímočaré, dokonale čisté a elegantní víno s květinovými a ovocnými tóny. Počáteční buket jablka Golden je vystřídán tóny hrušky, bílé broskve, jarních květin a pomerančových květů. V ústech je víno svěží, pikantní, křupavé a ovocné s tóny žlutých broskví. Má dlouhý závěr s jemnou mandlovou dochutí. Jde o nejsušší, lehké Prosecco s obsahem cukru pod jeden gram a 11,5% alkoholu. Použité hrozny: 100% Glera

Více »

Asolo Prosecco Superiore DOCG Brut

Giusti, Veneto

293 Kč bez DPH / 355 Kč s DPH

Víno má jasnou, světle žlutou barvu se zelenkavými odlesky. Ve skleničce vytváří vysokou pěnu a vyznačuje se jemným, vytrvalým perlením. Vůně je intenzívní a ovocná s tóny kyselého jablka a citrusů, dominantní vůní je květ vistárie a akácie. Má dobrou kyselinku, svěží chuť a dobrou strukturu. Na patře je příjemné a harmonické. Jde o Prosecco kategorie Brut s obsahem cukru 7 gramů a 11,5% alkoholu. Použité hrozny: 100% Glera

Více »

Asolo Prosecco Superiore DOCG Extra Dry

Giusti, Veneto

293 Kč bez DPH / 355 Kč s DPH

Toto Prosecco s kontrolovaným a zaručeným označením původu se vyrábí z nejlepších hroznů Glera z vinic nacházejících se v Benátsku, v kopcovité oblasti Asolo. Je krémové, ovocné a lehce pikantní s vytrvalým jemným perlením vytvářejícím ha hladině vysokou pěnu. Má dobrou kyselinku, svěží chuť a dobrou strukturu. Jde o Prosecco kategorie Extra Dry s obsahem cukru kolem 15 gramů a 11,5% alkoholu. Je vyrobeno výhradně z hroznů odrůdy Glera.

Více »

Rosalia Prosecco DOC Treviso Extra Dry

Giusti, Veneto

270 Kč bez DPH / 327 Kč s DPH

Toto prosecco je vzpomínku na Rosalii, matku paní Giusti, na jejíž vinicích se toto víno rodí. Ve skleničce vytváří vysokou pěnu a vyznačuje se jemným, vytrvalým perlením. Vůně je intenzívní a ovocná s tóny kyselého jablka a citrusů, dominantní vůní je květ vistárie a akácie. Má dobrou kyselinku, svěží chuť a dobrou strukturu. Jde o Prosecco kategorie Extra Dry s obsahem cukru kolem 15 gramů a 11,5% alkoholu. Je vyrobeno výhradně z hroznů odrůdy Glera.

Více »