Jak objednat víno, které jste si vybrali? Pošlete objednávku na shop@winepassion.cz nebo volejte 602 559 316.

Vinařství Dianella

Toskánsko

Historie vinařství

Vila Dianella pochází ze 16. století kdy byla postavena rodinou Medici (Medičejskými) jako lovecký zámeček. V 17. století , kdy získala vilu rodina Fucini, zde Roberto Fucini zkomponoval svoje nejznámější opery. V roce 1900 získala vilu rodina Passerin a víno, které se zde od od 50-tých let vyrábělo bylo součástí jídelních lístků těch nejvýznamnějších restaurací včetně Prezidentského paláce. Manželé Francesco a Veronica Passerin se v roce 2001 pustili do náročné obnovy vinařství. Současně hospodaří na 90 hektarech půdy a produkují 120 tisíc litrů vína v režimu „ biologico“.

Jak jsme se poznali?

V únoru roku 2023 jsem se jako jeden ze 120 sommeliérů a obchodníků s vínem zúčastnil prestižního kontraktačního veletrhu BuyWine ve Florencii. Z celkového počtu 240 vystavovatelů jsem si vybral 30 vinařství, ze kterých mne nakonec zaujala čtyři. Jedním z nich byla Dianella. Sortiment vín (i když poměrně úzký), mne zaujal svojí řemeslnou precizností a elegancí. Využil jsem pozvání majitelů k večeři, při které jsme měli možnost vína ochutnat v párování s pokrmy. Tím byl můj zážitek z vín ještě umocněn a byli jsme blíže konečnému rozhodnutí o spolupráci. V září 2023 jsme si přivezli první paletu. Na naší galadegustaci měla vína mimořádný úspěch, a tak věřím, že se budou líbit i vám.

Chianti Riserva 2018 DOCG

Dianella, Toskánsko

423 Kč bez DPH / 512 Kč s DPH

Vyrábí se z hroznů Sangiovese a Colorino, které pochází z nejstarších a historických vinic vinařství Dianella. Víno zraje ve velkých sudech. Stylem to je ušlechtilé víno, měkké a dobře vyvážené, se skvělou strukturou. Má výraznou chuť schopnou oslovit i náročného milovníka vína. Svou rafinovaností a elegancí se perfektně hodí k tradičním toskánským pokrmům, stejně jako k novým návrhům fusion kuchyně. Vynikající je s Fiorentinou. Složení Sangiovese 90%, Colorino 10%.

Více »

Rosso IL Matto 2019 IGT Toscana

Dianella, Toskánsko

638 Kč bez DPH / 772 Kč s DPH

Toto víno pochází z výběru nejlepších hroznů Sangiovese z vlastních vinic.  Hroznový mošt fermentuje ve francouzských dubových sudech druhé pasáže. Toto víno je skutečným vyjádřením terroir okolí městačka Vinci, které dává vínu zvláštní emoce. Teprve po dostatečné dekantaci odhalí svou tříslovou strukturu a velkou komplexnost. Je to vynikající meditační víno, k pokrmům ze zvěřiny, vyzrálým sýrům a grilovaným masům. Obsah alkoholu: 13,5%

Více »

Rosso Veglie di Neri 2020 Bio

Dianella, Toskánsko

377 Kč bez DPH / 456 Kč s DPH

V tomto cuvé se Sangiovese setkává s bohatostí chutě Cabernetu Sauvignon a vytváří elegantní, vyvážené a měkké víno. Je to velmi pitelné víno; lze jej pít už jako mladé, ale i po několika letech ležení v lahvi. Vždy s vynikajícími výsledky. Víno pochází z těch nejlepších vinic. Ideální snoubení nabízí s dušeným hovězím masem a pečeným vepřovým a jehněčím masem. Skvělé bude i s těstovinami a houbovými pokrmy. Složení: Sangiovese, Cabernet Sauvignon. Obsah alkoholu: 13%

Více »