Jak objednat víno, které jste si vybrali? Pošlete objednávku na shop@winepassion.cz nebo volejte 602 559 316.

Vinařství Castello degli Angeli

Lombardie

Historie vinařství

Majitel Dr. Mauro Taiariol, velký vinařský nadšenec a znalec, začal v 90. letech 20. století hledat pozemek, kde by mohl realizovat svůj sen: vyrábět víno, které ho uspokojuje. Jeho láska k výzvám ho zavedla do nečekané země, která v té době nebyla proslulá produkcí vína: Carobbio degli Angeli, vesnice v Lombardii nedaleko Bergama. V Raineru Zierockovi, jednom z největších italských vinařů, našel dokonalého spojence a vytvořili jednu z nejextrémnějších vinic v Lombardii. Veškeré práce na vinici probíhají ručně, bez pomoci mechanizace. Ve vinici nejdeme odrůdy Merlot, Petit Verdot, Cabernet Sauvignon, Syrah, Mourvedre a Sangiovese. Z nich vznikají po 36 měsíčním zrání na barikových sudech skvělá cuvée. Vína Castello degli Angeli jsou dlouhověká, silná, harmonická a vyprávějí skutečný příběh tvořený lidmi, půdou a prací.

Jak jsme se poznali?

Objev každého z „našich vinařství“ má svůj příběh. S víny Castello degli Angeli jsem se poprvé setkal ve vinotéce v Bergamu. Tehdy jsem si nechal doporučit tři typická vinařství z regionu a při večeři ochutnal jejich vína. Cuvé Bordoaux odrůd Amedeo a Barbariccia mne nadchla a tak jsem se hned po svém návratu rozhodl vinařství oslovit. Castello degli Angeli je jedno z nejmenších italských vinařství, které se prosadilo v národních i mezinárodních soutěžích. Svá vína dodává jen do několika vybraných italských vinoték nebo jimi hostí návštěvníky svého zámku. Jsem moc rád, že se nám podařilo několik desítek kartonů jejich skvělých vín získat.

Il Frate 2018

Castello degli Angeli, Lombardie

446 Kč bez DPH / 540 Kč s DPH

Il Frate je široké a přesvědčivé červené víno, které se rodí v jílovitém podhůří Orobických Alp. Mistrovství vinaře je vyjádřeno v tomto cuvée Cabernetu a Merlotu, která se stává vlajkovou lodí společnosti. Hrozny zrající ve dřevě po dobu 36 měsíců se ve víně projevují komplexní texturou, zralými taniny a vůní lesních plodů, s nádechem vanilky a pepře. Víno má kořenitý a balsamikový závěr. Víno otevřete asi hodinu před degustací, nepoužívejte ale dekanter, který by víno zbavil sedimentu.

Více »

Rosso Barbariccia 2018

Castello degli Angeli, Lombardie

791 Kč bez DPH / 957 Kč s DPH

Toto cuvée Cabernetu Sauvignon a Merlotu připomíná ve vůni brusinkový džem, ostružiny, herbální tóny i stopy kůže. Víno zrálo 3 roky na barikovém sudu. Víno se nečeří ani nefiltruje, tato volba, zaměřená na maximální respektování kvality vína, může vést k tvorbě lehkého sedimentu v láhvi. Složení: Cabernet Sauvignon 60%, Merlot 40%.

Více »

Rosso Valcalepio, Amedeo 2018

Castello degli Angeli, Lombardie

638 Kč bez DPH / 772 Kč s DPH

Toto cuvée Bordeaux odrůd se vyznačuje ovocností a velkou komplexností. Ve vůni můžeme objevit, rybíz, lékořici, višňový kompot, čokoládu i tabák. V chuti je víno strukturované s vyzrálými taniny, dobrou svěžestí a balzamikovou dochutí. Víno se nečeří ani nefiltruje, tato volba, zaměřená na maximální respektování kvality vína, může vést k tvorbě lehkého sedimentu v láhvi. Složení: Cabernet Sauvignon 55%, Merlot 45%

Více »