Jak objednat víno, které jste si vybrali? Pošlete objednávku na shop@winepassion.cz nebo volejte 602 559 316.

Vinařství Castelfeder

Alto Adige

Historie vinařství

Od roku 1969, kdy vinařství založil Alfons Giovanett se mnoho věcí změnilo. V současné době ve vinařství působí příslušníci třetí generace rodiny. Ti se snaží o snoubení tradičních způsobů výroby vína s moderními metodami. Na 70 hekterech se pěstují převážně bílé odrůdy – Pinoty, Chardonnay a Sauvignon, zbývajících 30% vinic je osázeno převážně Pinotem Noir (Rulandské modré). Vinařství produkuje vína ve čtyřech řadách: mladá, lehká svěží vína Mont Mes, výběry Selection, reservy Burgum Novum a zvláštní řadu Family Reserve.

Jak jsme se poznali?

Poprvé jsme se setkali na Vinitaly v roce 2022. Vína charizmatického Gunthera Giovanett se mi moc líbila. V listopadu 2023 jsem měl možnost ochutnat jejich vína znovu v Meranu, na Wine festivalu. Jedním slovem „krása“. A dvojnásobná v podání Ines Giovanett. Objednal jsem si 12 vzorků, ze kterých jsme pak vybrali prvních šest vín, která vám přinášíme.

Cuveé Bianco Mont Mes Dolomiti IGT

Castelfeder, Alto Adige

228 Kč bez DPH / 276 Kč s DPH

Toto bílé cuvé vyjadřuje pestrost odrůd Jižního Tyroslka. Je unikátním spojením pěti nejvýznamnějších odrůd – Pinotu Grigio, Bianco, Chardonnay, Sauvignonu a Žlutého Tramínu. Ve vůni je příjemně svěží s tóny žlutého ovoce, hrušky a čajové růže. V chuti je svěží, minerální s delší pikantní dochutí.

Více »

Pinot Grigio Mont Mes Dolomiti IGT

Castelfeder, Alto Adige

239 Kč bez DPH / 289 Kč s DPH

Víno světle žluté slámové barvy. Ve vůni můžeme objevit tóny čerstvě posečené trávy, hrušky a mandarinku. V chuti je svěží s tóny hrušky, žluté ryngle s delším pikantním závěrem. Toto lehké, svěží víno s nízkým alkoholem je ideálním vínem pro letní dny.

Více »

Chardonnay Mont Mes Dolomiti IGT

Castelfeder, Alto Adige

228 Kč bez DPH / 276 Kč s DPH

Mladé, svěží a dynamické víno. Tak by se dalo charakterizovat Chardonnay řady Mont Mes. Harmonické víno s ovocným aroma připomínajícím zralé hrušky a nízkým alkoholem je ideálním vínem pro letní dny.

Více »

Pinot Grigio „15“ Selection Alto Adige DOC

Castelfeder, Alto Adige

362 Kč bez DPH / 438 Kč s DPH

Typická odrůda Jižních Tyrol, kterou před 160 lety přivezl z Francie do Tyrol rakouský biskup Johann. Nese označení podle parcelního čísla vinice. Má intenzivní slámově žlutou barvu. V chuti je harmonické, plné s křupavou kyselinkou a vůni po hruškách a zralých jablkách.

Více »

Sauvignon „Raif“ Selection Dolomiti IGT

Castelfeder, Alto Adige

400 Kč bez DPH / 484 Kč s DPH

Tento Sauvignon se rodi ve vinicích ve výšce 600 metrů. Teplotni výkyvy dávají vzniknout tomuto krásnému vínu, které si mne absolutně získalo. Ve vůni připomíná fíky, hluchavku, passionfruit, zralý angrešt a papriku. V chuti je plné e velmi elegantní.

Více »

Sauvignon Burgum Novum Riserva 2016 Alto Adige DOC

Castelfeder, Alto Adige

804 Kč bez DPH / 973 Kč s DPH

Vína řady Burgum Novum představují výběr těch nejlepších hroznů z vinice. Tento Sauvignon zraje 18 měsíců na barikovém sudu, 6 měsíců v nerezovém tanku a následně pak na lahvi. Ve vůni dominuje pomelo, kopřiva, černý bez, žluté ovoce a kořenité tóny.

Více »