Jak objednat víno, které jste si vybrali? Pošlete objednávku na shop@winepassion.cz nebo volejte 602 559 316.

Vinařství Bellavista

Lombardie

Historie vinařství

Vinařství Bellavista bylo založeno v roce 1977 podnikatelem Vittoriem Morettim, který se rozhodl proměnit malou rodinnou vinařskou činnost na plnohodnotné vinařství. Původní vinice se nacházejí na kopci Bellavista, který je pojmenován podle své polohy s výhledem na jezero Iseo a celé údolí Pádu až k úpatí Alp. Při pohledu do budoucnosti věnoval Vittorio zvláštní pozornost akvizici nových vinic, které nyní zahrnují celkem 203 hektarů ve vinařské oblasti Franciacorta.

Jak jsme se poznali?

„Výjimka potvrzuje pravidlo“. Vinařství Bellavista se vymyká naší filozofii spolupracovat se středně velkými rodinnými vinařstvími neboť se jedná o jedničku v Franciacortě ať už jde o velikost produkce, tak o kvalitu. K oslovení tohoto vinařství mne inspiroval můj dlouholetý italský přítel, Davide. Nebylo vůbec jednoduché se zalistovat mezi jejich odběratele. Poptávka po jejich vínech je tak velká, že jsou v posledních letech permanentně vyprodáni. Nicméně, jejich skvostná vína už dorazila do Brna a vy se na ně můžete těšit společně s námi.

Grande Cuvée Alma Brut

Bellavista, Lombardie

817 Kč bez DPH / 988 Kč s DPH

Barva vína je slámově žlutá se zelenými odlesky, má jemné a souvislé perlení. Má široký buket s vůní sahající od zralého ovoce přes čerstvé květiny až po náznaky vanilky a pečiva. V ústech je pikantní a komplexní, velmi svěží. Má dlouhý a harmonický závěr. Složení: Chardonnay 79 %, Pinot Nero 20 %, Pinot Bianco 1 %.

Více »

Alma Non Dosato

Bellavista, Lombardie

920 Kč bez DPH / 1113 Kč s DPH

Barva vína je slámově žlutá se zelenými odlesky a jemným souvislým perlením. Svěží a hluboká vůně se pohybuje od lučních květin po bílé ovoce, zatímco v ústech je pikantní a svěží, komplexní s dlouhým závěrem. Složení: Chardonnay 90 %, Pinot Nero 10 %.

Více »

Teatro alla Scala Brut

Bellavista, Lombardie

1033 Kč bez DPH / 1250 Kč s DPH

Toto víno vytváří velmi jemné bublinky, které tvoří na hladině fascinující pěnu. Sladká ovocná vůně se mísí s tóny bílého pečiva, kandovaných citrusů a černého bezu. V chuti je elegantní, svěží a citrusové s velmi dlouhou vytrvalostí. Složení: Chardonnay 76 %, Pinot Nero 24 %.

Více »

Satén

Bellavista, Lombardie

1110 Kč bez DPH / 1343 Kč s DPH

Satén je nejjemnější a nejelegantnější Franciacorta. Vyrábí se pouze v nejlepších ročnících a pochází ze 100 % z hroznů Chardonnay. Víno je vyrobeno z těch nejlepších hroznů a zraje v malých sudech z bílého dubu. Po scelení zraje ve sklepě minimálně 4 roky. Bohatá pěna, velmi jemné perlení a zlatavě slámová barva ohlašuje okouzlující vůni. Ve vůni vás okouzlí růžové květy a zralé citrusy. V ústech je jemné a krémové, dokonale vyvážené mezi zralými doteky a svěžími pocity. Složení: Chardonnay 100 %.

Více »